s

Beğendiğiniz chAlk ürünlerine en kısa sürede online satış ile sahip olabileceksiniz

chAlk

Günümüz yaşam dinamikleri ışığında ileriye bakacak olursak, öz güveni yüksek, bilinçli, duyarlı ve  çevresini önemseyen çocuklar yetiştirmek bu dünyanın geleceğini şekillendirecek. Aslı Tusavul’un kendi ailesi ve çocukları için benimsediği sürdürülebilir ve bilinçli hayat felsefesi; 2013 yılında chAlk çocuk giyim mağazası ile Kanada’da hayat buldu.

Adını tebeşir kelimesinden alan markanın mesajı, çocukluğun, ilk okuma yazma becerilerini geliştirdiğimiz dönemin sembollerinden biri olan tebeşirin, her çocuğun hayatında bir nevi ilk  imzasını attığı, kişiye özel bir stil ile farklılık gösteren duruşunu sembolize eden, tozlu, dağınık özgür ama net mesaj veren bir araç olmasıdır.

“Az ve öz”e olan tutkusu ile chAlk, ilhamını doğa, sanat ve sevgiden alıyor. Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş, emeğe saygılı, dünyaya ve çevresine uyumlu üretim anlayışı ile sektörün öncü duyarlı bebek ve çocuk markaları ile bugün İstinye Park ve Emaar Square Mall’da yerini alırken, ev sahipliği yaptığı markalar yakında www.chalk.com.tr üzerinden satışa sunmaya başlanacaktır. chAlk, çatısı altında yer vermekte olduğu markaları seçerken, markaların birbirleri arasındaki hikaye ve dil bütünlüğünü  baz alarak, seçim ve konsept oluşturma yönündeki çalışmalarına özgün bir anlam yüklemiştir.

Gelişmekte olan her çocuğun, duruşu ve kendi ifade etme şekli farklılık gösterir. Bu gelişim sürecini  dikkate alarak konseptini şekillendiren chAlk'ta özgün, rahat ama şık, abartısız ama dikkat çekici ufak detaylar ile kişiye özel karakteristik dokunuşlar sunan parçalar bulabilirsiniz. Hitap etmekte olduğu  yaş gruplarının dünya genelindeki akımlarının sıkı takipçisi olan chAlk, konsept belirleyici olma yönünde hızla ilerlemektedir. Aslı Tusavul’un Kanada’dan sonra ilk olarak kendi ülkesi Türkiye’ye chAlk ‘ı taşıması, ayrı bir heyecan ve gurur veren bir adımdır. Umarız aynı heyecanı chAlk mağazalarında sizlerle de paylaşabiliriz. Farklı ve özel parçalar yakalayanların ortak özelliği, çoğunlukla birbirlerine paralel düşüncelere sahip olmalarındandır.

Great Catchers Think Alike "

chAlk’ın  ileriye yönelik projeleri arasında, dünyamıza yön veren bugünün çocuk ve gençlerinin, içerisinde belirleyici hatta Onların öncüsü olduğu sosyal sorumluluk projelerinde aktif katılım sağlanabilecek bir platformun içerisinde yer almak vardır. Dünyanın, özellikle de Turkiyemizin  dört bir tarafında yaşayan çok özel becerilere sahip ancak bunları ortaya koyma imkanından mahrum yüzlerce çocuğumuz bulunmaktadır. Bu çocuklarımızı keşfedip, tanıyıp, dinleyip, imkanı olan ile imkanı olmayan arasında bir köprü vazifesi görerek ,

-tüketmektense üretmenin -ne kadar değerli  olduğu gerçeğini deneyimleterek, mümkün olduğunca destek sağlayabilme yönünde sorumluluk alma isteği bulunmaktadır. Umarız hep birlikte büyük bir aile olur, sonuçları ile gururlanacağımız mucizelere şahitlik ve ortaklık edebiliriz.